
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 24 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 114
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23059
Ext.Price$0.23059
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23059 | $0.23059 |
| 10 | $0.18250 | $1.82500 |
| 50 | $0.15838 | $7.91900 |
| 100 | $0.13745 | $13.74500 |
| 500 | $0.12591 | $62.95500 |
| 1000 | $0.11892 | $118.92000 |
